You are here:  / Meble metalowe / Właściwości granitu

Właściwości granitu

post by related

related post

Granit jest skałą zwięzłą, twardą, odporną na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, mróz, wiatr i wysoką temperaturę. Cechuje go bardzo mała nasiąkliwość i porowatość i bardzo duża wytrzymałość na ściskanie i mała porowatość. Mimo dużej twardości daje się łatwo obrabiać mechanicznie i maszynowo. Daje się bardzo łatwo szlifować i polerować, przy czym po polerowaniu bardzo długo zachowuje trwały połysk. Dzięki swoim właściwością technicznym i dekoracyjnym granit znajduje bardzo szerokie zastosowanie:

w budownictwie monumentalnym i w obiektach użyteczności publicznej – głównie jako posadzki, okładziny oraz parapety zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.
w zastosowaniach domowych – głównie jako parapet i blaty. Doskonale również spełnia swoje zadanie jako posadzki i schody w postaci płytek granitowych. Dzięki swoim właściwością granit jest o praktycznie niezniszczalny w stosunku do innych materiałów. Szczególnie należy podkreślić niepalność granitu i ogólna odporność na wysokie temperatury.
nagrobki, tablice – dzięki swoim właściwością, dużej ilości kolorów i stosunkowo łatwej obróbce, granit doskonale nadaje się do produkcji wszelkich nagrobków i tablic w najbardziej wymyślnych kształtach, łatwo poddaje się grawerowaniu. Trwałość nagrobków granitowych jest wielokrotnie wyższa niż nagrobków z popularnego lastryka w każdych warunkach atmosferycznych.

Właściwości granitu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Slowa kluczowe: vetrex okna bielsko biała, endoskop laryngologiczny sinutronic, armatura łazienkowa Apavisa, Szamba Betonowe Lesko, Gniewiński portal, bcaa katowice sklep, plisy Oświęcim, szycie firan kędzierzyn, kostka fakturowana producent, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, pantomograf Gliwice